Rainy and cold

The Aprés-chic

Rainy and cold

Tento článek vznikl ve spolupráci s Ecco shoes.

Ten nádhernej, barevnej podzim, který mi dělal poslední měsíce takovou radost je pomalu, ale jistě za náma a na scénu přichází mnou nejméně oblíbený listopad.

A proč že se vlastně my dva tak strašně nesnášíme?

Mám pocit, že pořád jenom prší, FOUKÁ(!!!) je neustále zima a člověk nemůže dělat nic moc jiného než jenom ležet doma, koukat na Netflix a opakovat, jak se strašně nudí.

Well, aspoň já to tak mám prakticky každoročně…

Nevím, jestli je to věkem, ale letos je to snad poprvý, kdy to mám nastavené trochu jinak. Za těch 18 let jsem totiž konečně dozrála do bodu, kdy mi došlo, že listopad bude pořád stejně otravný, nudný a s nepřejícím počasím, bez ohledu na to jak moc se budu vztekat a fňukat. Proto jsem se letos rozhodla změnit trochu svoje myšlenkový pochody a místo neustálého stěžování si na to, co dělat nemůžu hledat a dělat to, co můžu i když venku prší a je zima. Nebo jak by to napsali do našich čítanek ve 4. třídě – když je venku sychravo.

Netflix and chill

Já vím, já vím. Přesně tenhle tip jsem naprosto zhanila v předchozím odstavci. Ale na druhou stranu, jak už jsem psala v minulém článku, nikdy není špatně se trochu poválet a užít si celý den zalezlý doma. Člověk tomu ale nesmí propadnout a přestat díky tomu celou zimu chodit mezi lidi. 😀

Books and books and books

Podzim/zima jsou podle mě úplně nejideálnějším obdobím na čtení knížek. Je hrozně fajn jít si sednout do kavárny (nebo klidně zůstat doma), udělat si hrnek čaje a pořádně se začíst do knížky.

Objevování nových kaváren

Jako profesionální kavárenský povaleč mi nedělá nic větší radost, než právě objevování nových míst, kam se můžu chodit zašívat. Tyhle deštivý měsíce proto opravdu doporučuju využívat k hledání podniků s nejlepším chai latte, čajema a dortíkama. Trust me, v tý největší zime se za tenhle svůj počin budete milovat! 😀

Návštěva muzea / galerie

I když na to možná nevypadám, jsem člověk, který vždycky strašně miloval galerie a muzea. Můj úplně nejoblíbenější koncept je pak galerie spojená s muzeem. :D Například, v muzeu Vincenta Van Gogha v Amsterdamu jsem strávila snad 4 hodiny, i když celá moje tlupa šla už dávno na kafe. Umění miluju a nejvíc mě baví znát celý příběh za každým jedním tahem štětce. V Praze bych strašně moc chtěla navštívit Dox, kam se chystám už od tý doby, co jsem se sem přestěhovala.

Kino

Přiznám se, že nejsem člověk, který by si dvakrát užíval filmy. Přijdou mi moc dlouhý a jsem neschopá u nich udržet pozornost. Na druhou stranu, kino je pro mě na tohle jako stvořený a pokud si chci film 100% užít, musím na něj vždycky do kina. 😀 Pokud prší, neni nic lepšího než vzít vašeho sourozence nebo kamaráda, pozvat je na film a popcorn a užít si tak tu typickou filmovou atmošku.

Uklízení

Chápu, že tenhle tip nezní úplně 2x sexy, ALE na druhou stranu – kdy je lepší čas uklízet, než když prší a člověk stejně nemá nic lepšího na práci? Ať už je to vyklízení šatníku, klasickej úklid ala vytírání a mytí koupelny nebo třeba třídění šuplíku, využití deštivýho odpoledne k úklidu je snad ta nejproduktivnější věc, co můžete udělat.

Catch up with work

Je jedno, jestli chodíte do školy, do práce nebo se snažíte pracovat na něčem úplně jiném. Využijte ten nečas venku, který vám brání opustit teplíčko vašeho bytu k tomu, abyste dohnali veškerou práci, kterou jinak nestíháte.

Udělejte něco kreativního

Last but not least z mých tipů se týká kreativity. Poslední dobou se hodně snažím znovu v sobě probudit lásku k kreslení a malování, kterou jsem během puberty zahodila s tím, že „na to není čas.“ Neuvěřitelně mi to pomáhá s relaxací, baví mě to a ošklivý počasí venku je nejlepší výmluva k tomu se zavřít doma se sešítkem a pár fixama. Další věc, která mě hrozně baví je vaření a pečení. Zkoušení nových receptů nebo vylepšování těch starých je, ač to tak možná nezní, super zábava klidně i na několik hodin.

What am I wearing:

Sweather: (H&M) Leggins: (Calzedonia) Shoes: (Ecco) Bag: (Reserved) Beanie: (H&M)

Snad jsem vám tímhle článkem dokázala, že sychravý počasí nemusí být vždycky jenom špatnou věcí a nemusíte kvůli němu vždycky jenom zůstávat doma. 🙂 Stačí nazout ty správný botky a vyrazit!

S láskou, V.

4 komentáře

  1. Viki napsal:

    ja práve listopad zbožňujem 🙂 celkovo milujem pochmúrne počasie 😀 boty si skombinovala naozaj pekne 🙂

    WHEN PIGS FLY

Napsat komentář

Connect with:Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..