Lazy Sunday

The Aprés-chic

Lazy Sunday

Dneska jsem měla přesně ten den, kdy jsem nedělala vůbec, ale vůbec nic. Jak by řekla moje mladší ségra „líný den“. 😀 S tím rozdílem, že pro ní je každej den „líný“ pokud se nejde do školy nebo se někam nejede…to už je ale jiná písnička. Upřímně, já měla vždycky s takovými dny velkej problém. Pokaždý když jsem nebyla produktivní, měla jsem z toho příšerný výčitky svědomí a ve finále jsem si to odpočívání nedokázala ani užít nebo jsem se přece jen zvedla a šla NĚCO dělat.

Podle mě to tak ale jde dělat jenom určitou dobu, dokud se člověku prostě totálně nevybijí baterky. A i když si je pak třeba dobijete, tak jak už to tak nejen s elektronikou bývá – čím více jí používáte, tím rychleji se opotřebuje a vy si ve finále musíte koupit novej mobil. Škoda, že ty lidský baterky nikde neseženeme (ani na Wish…) a musíme se o ně co nejlíp starat. Dobíjet pravidelně, nenechávat je v nabíječce moc dlouho a snažit se, co nejvíc vyhnout totálnímu vybití.

Doufám, že celá tahle moje analogie vám dává aspoň trochu smysl a pochopili jste, že ve skutečnosti mluvím o nás a naší energii…wink wink smiley.

No, potom, co jsem byla – a pořád možná jsem – uvízlá v tomhle nekonečnym cyklu přepracování, totálního vybití a pak víkendů (nebo týdnů) strávených v depkách a bez energie, mi došlo, že jednou týdně trochu polevit, mít prázdnej TO DO LIST, vypnout a odpočívat, je v dlouhodobym důsledku to nejlepší, co pro sebe můžu udělat.

Přesně proto, jsem dnešní den nestrávila jinak než z 80% v posteli. Dočetla knížku, zkoukla celou sérii přátel, papala a až odpoledne, když mě už z toho válení bolely záda, jsem se zvedla, uklidila si byt, navařila na následující dny a dokonce se dokopala i do fitka na pás!

Ale nebylo to, protože bych musela. Prostě se mi chtělo a cítila jsem, že takhle si teď odpočinu úplně nejvíc a nejlíp. 🙂

Jakou jste měli neděli vy? 🙂 A máte taky občas problém s tím „vypnout“ a nechat vaše baterky trochu dobít?:D

S láskou, V.

 

6 komentářů

 1. Věra Flonerová napsal:

  Ahoj, já měla odpočívací neděli před pracovním týdnem aniž bych věděla, že neplánovaně budu mít dneska a zítra dovolenou. To já mám poslední dobou dost často abych nachvilku vypnula a nějakým způsobem trochu své baterky z toho každodenního pracovního týdne. V neděli jsem se hlavně dokopala k tomu abych začala číst knížku, kterou chci si přečíst dlouho jelikož přes týden jsem tak vybitá z práce, že na to není čas.

  • Apres-chic napsal:

   To mám naprosto stejně. 🙁 Přes týden je hrozně těžký se do čehokoliv začít, a tak to o víkendech vždycky doháním!

 2. Lu* napsal:

  Mám s tím hrozný problém, kort když jsem 3 dny po sobě v práci a jedu 12 hodin. To pak jsem totál vybitá a nevím jak se dobít

  • Apres-chic napsal:

   Takhle jsem to měla pokaždé v létě na brigádě, kdy jsem přesně jela 12tky, sem tam i 15tky. Nejlepší je pak celý den relaxovat, odpočívat doma nebo se jít třeba trochu projít nebo na yogu. 🙂 Ale upřímně, nemyslím si, že jet na podobný režim by bylo úplně udržitelný. 🙁

 3. Julie napsal:

  Dokonce ani na wish nejsou 🙁 😀
  Mám to úplně stejně… Neumím odpočívat, ale chci se to naučit. Je to hrozně důležitý, jinak člověk pořád něco dělá a já si často ani nepamatuju ráno, co jsem dělala včera. Někde jsem se naučila: „Be too busy to not have time to be sad.“ Ale to je přece taková blbost. Občas smutní být musíme a je to normální. Lepší než pořád jet a neuvědomovat si vzácné chvíle.

  • Apres-chic napsal:

   To je hrozná blbost! Je normální být občas smutný, špatný je se do toho ale moc ponořit a zabřednout v tom. Ze zkušenosti naopak můžu říct, že většinou se do podobných „depek“ dostávám právě když jedu neustále na 125% a zapomínám přitom sama na sebe.

Napsat komentář

Connect with:Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..