Love your self first – for real

The Aprés-chic

Love your self first – for real

Jak strašným paradoxem je fakt, že sotva týden na to, co si nechám do kůže vyrýt citát o tom, že je důležitý mít nejdřív rád sám sebe, zjišťuju, jakej problém mi to vlastně dělá. Mít sám sebe rád pro mě neznamená jen přijmout se taková jaká jsem,  ale i umět se o sebe starat. Pečovat o svoje zdraví, dopřávat si odpočinku a mít ve svym životě rovnováhu. Aspoň trochu..

Jsem silnej zastánce toho, že zdraví je to nejcennější, co v životě máme a že pokud ho nemáme, nemůžeme si užít a vychutnat vůbec, ale vůbec nic. Bez ohledu na to, jestli nás baví naše práce, máme super partnera nebo GUCCI trenky na spaní. Pokud se do toho necítíte ve svém těle dobře  nebo hůř,  máte nějaké zdravotní problémy a jste nemocní, neužijete si ani jedno z toho.

Posledních pár týdnů šlo moje zdraví, fyzický i psychický, úplně na poslední příčku v žebříčku mých priorit. Daleko dozadu za blog, youtube, podcast, workshopy, trávení času s ostatními a každodenním chozením do práce. Všechny tyhle věci mě baví, naplňou a opravdu vysílám všechnu svojí energii vesmíru, aby mi umožnil se tomu věnovat jednoho dne naplno. Jak se ale říká, nejde moc dlouho sedět jedním zadkem na dvou židlích. A v mém případě je těch židlí asi 30.

První věc, která šla přirozeně do ústraní jako úrvní byl spánek. V mym denní rozvrhu je to totiž jediná aktivita, ze který si můžu odkrojit a získat tak aspoň trochu víc času na práci. Je přirozený a normální, mít někdy dny, kdy půjdete později spát nebo budete muset dřív vstávat, protože potřebujete dodělat nějakou práci do školy nebo jste se příliš zakoukali do seriálu. Pokud jednou, dvakrát nenaspíte těch 8 hodin – nic se vám nestane. Mě se to alekrapet vymklo z rukou a poslední 3 týdny jsem průměrně spala nějakých 5 hodin. Před spaním taky trávím aspon 4 hodiny prací na počítači a do toho dalších 8 během dne v práci. No, divím se, že jsem ještě neoslepla

What am I wearing:
Top:Topshop
Sukně: Mint & Berry
Boty: Vagabond
Kabelka: Louis Vuitton  

Dostatečnej spánek, stejně jako obecnej odpočinek nebo naopak zdravá míra pohybu jsou podle mě základní věci, který si člověk, co se má „skutečně rád“, dopřává. A přesně na tyhle věci jsem se v poslední době totálně vybodla. Všechno bylo důležitější než to, jak se psychicky cítím, jak vyčerpaná jsem, jak mě bolí hlava tak moc, že mi lezou oči z důlků a jak se docela často z ničeho nic nekontrolovatelně rozbrečím. Vždycky si říkám – co se ti sakra ty labilní psychopatko zase děje? Vždyť JSI ŠŤASTNÁ. Žiješ tam, kde sis vždycky přála žít, děláš, co tě baví, máš super rodinu a trávíš spoustu času s lidma, který miluješ. TAK CO ŘEŠÍŠ? Já možná šťastná jsem. Mám opravdu milion důvodů k tomu být. Ale moje tělo rozhodně šťastný neni – doslova brečí o pomoc. Protože, abych to zase zakončila nějakým krásným příslovým, na špatných základech nelze stavět. A to spánek, správná strava, pohyb a psychická pohoda pro nás jako lidský bytosi (poznatek: nejsme stroje) jsou.  

Je smutný, že se pokaždý musím dostat do stavu, kdy doslova balancuju na kraji psychickýho zhroucení, abych si tuhle – relativně dost jednoduchou a jasnou věc, uvědomila. Ráda bych napsala, že chybama se člověk učí a že odteď budu budhistická #balancequeen , ale vím, že to tak bohužel nefunguje. Můžu se snažit, budu se snažit, ale stejně jako všechno, co za něco stojí je i hledání balancu běh na dlouhou trať.  

Nevím, jak vy, ale já nazouvám tenisky a startuju.

S láskou, V.

4 komentáře

  1. Eva napsal:

    Vali, tak to je krásný článek a ten nový vzhled blogu je moc povedený ♥ koukám sice až později, ale přece, dopřej si více všeho pro sebe, protože co ty všechno stíháš je skvělé ♥
    Krásný den přejuu xx

  2. Viki napsal:

    velmi pekne napísané 🙂 na svoj vek máš naozaj vyspelé názory 😛

    WHEN PIGS FLY

Napsat komentář

Connect with:Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..