Brno je láska

The Aprés-chic

Brno je láska

Jedno z mých každoročních novoročních předsevzetí bylo procestovat pořádně Českou Republiku.
Máme tu tolik krásných měst a já si troufnu tvrdit, že ty, který jsem za celých 18 let svýho života navštívila bych zvládla spočítat na prstech jedný ruky. Což je docela smutný skóre.
Jedno z měst, který bylo už nějakou tu dobu na mym bucket listu je Brno.
Do Brna všichni jezdí, Brno všichni milujou a ani v Brně jsem já předtím nikdy nebyla.
Pár měsíců zpátky jsme to takhle s Verčou z Čas Kávičky seděly na skleničce v Cafe Neustadt, když jsem jí na sebe tenhle, v mých očích dost ponižující, fakt práskla. 
Veru vytáhla diář a bum prásk, najednou jsme byly domluvený, že poslední červnovej víkend se spolu vydáme do týhle moravský metropole, pořádně si odpočinout, nacpat si pupky a vyzkoušet ty nejproslulejší brněnský bary.
Čas plynul jako jako blázen a najednou tu byl čtvrtek, po něm pátek a my jsme s Verčou seděly ve vlaku na cestě do Brna.
Upřímně, přestože se mi opět nejdřív absolutně nechtělo odjíždět, a to hlavně kvůli mým zdravotním problémům, které jsem zmiňovala v minulém článku, nakonec můžu říct, že tenhle náš aktivní, ale vlastně pořád chillovej holčičí víkend byl přesně tím, co moje hlava potřebovala.
Verunku beru jako takovou mojí starší ségru / spřízněnou duši, protože je občas až vtipný, kolik toho máme společnýho – a to jsme se potkaly teprve před pár lety a úplnou náhodou.
Máme hodně podobnej pohled na svět, baví nás ty stejný věci a rozumíme si snad úplně ve všem.
 Za ty skoro 4 dny, co jsme spolu strávily jsme jen mluvily, mluvily a mluvily a řeknu vám, je neuvěřitelně skvělý mít v životě člověka se kterým se můžete bavit o každičký blbosti, co vás trápí a o kterym víte, že mu na vás záleží a že vám chce opravdu poradit a pomoct. 
Člověka, kterej vás dokáže rozesmát tak strašně moc, že vás rozbolí břicho a se kterym se můžete řezat smíchy i nad věcma, jako jsou třeba vtipný kočičí videa nebo historky o prdech. 
Zkrátka a jednoduše – podle mě by si každej měl do svýho života sehnat nějakou tu Verču. 
Jedna z dalších výhod týhle mojí Verči je fakt, že je to ten nejzorganizovanější, nejproduktivnější a nejpracovitější člověk co znám a itinerář na tenhle náš brněnskej trip měla na minutu přesně vymyšlenej už měsíc dopředu. 
V pátek ráno jsme proto jen společně nasedly na RegioJet z Prahy a hurá za našimi bratry a sestrami na Moravu!
První stopka hned po příjezdu do Brna se konala v CityGym kousíček od nádraží i ubytka. Vlastně, věc kterou jsem si na Brně zamilovala skoro nejvíc byl fakt, že tam je úplně všechno kousíček od všeho a šalinu jsme nemuseli použít ani jedinkrát.
S Verčou jsme chtěli tenhle náš výlet pojmout sice odpočinkově a užít si nějakou tu srandu, zároveň jsme ale pořád chtěly zůstat aktivní. 
Obě momentálně cvičíme podle měsíční výzvy od Peti a chtěly jsme si proto i přes to, že jsme na dovče odjet plánovanej trénink.
Upřímně jsem strašně ráda, že jsme byly schopný najít balanc mezi tím užíváním – a že jsme si to užily! – a držením nějakého režimu. Zbytečně jsme se nepřejídaly každým donutem a hranolkama, hýbaly se co to šlo a přitom jsme se „vyzenovaly“ jako už dlouho ne.
Workouty ve výzvě jsou super v tom, že k nim člověk potřebuje opravdu hrozně málo / žádné vybavení a má je navíc do 45 minut hotové.
 Je proto fakt snadný, plnit výzvu i na dovolený bez toho, aby člověk trávil hodiny v posilovně a kazil si tak zážitky. 
Po cvičení samozřejmě následovala odměna v podobě zdravýho a výbornýho oběda ve Forkys Brno.
Nebojte se – co se týče mých tipů na to, do jakých podniků v Brně zajít se můžete těšit na samostatný článek!
Zároveň bych vám tu chtěla všem poděkovat za vaše doporučení na instagramu!
 Přišlo mi ji neuvěřitelně mnoho a spoustu vašich tipů jsme použily. <3
První kavárna, kam jsme hned po ubytování se vyrazily byl SKØG Urban Hub.
O tomhle brněnským podniku jsem poprvý slyšela už před x lety a jsem hrozně ráda, že jsem měla konečně možnost ochutnat jejich proslulý limonády a výborný kafe!
Not to mention ten jejich interéiér. <3
Po pauzičce na kávičku jsme vyrazily na vyhlídku nahoře na Špilberku, odkud je nádherně vidět celý město.
A hurá na drinky! 
Bar Super Panda Circus byl na mym brněnskym podnikovym bucket listu numero dos, hned po bistru 4Pokoje. A bylo to vážně totálně, ale totálně boží! <3
Den jsme pak zakončily jedním vínečkem a pivíčkem v bistru Soul, kde jsme napůl vyzkoušely i jejich úžasnej hummus s pita chlebem.
V sobotu ráno jsme s Veru a bez kocoMíny vstaly a vyrazily si vyběhnout Špilas
Nebudu vám lhát – nebýt Verči, nejspíš bych se na tuhle ranní akci vyprdla a zůstala zachumlaná v posteli. Dokonce  ani potom, co jsme vyběhly mi nechybělo příliš k tomu, abych to otočila o 180 stupňů a vrátila se hezky pěkně k panu Josefovi na byt.
Nakonec to ale byla totálně skvělá nabíječka a ve spojení s ledovou sprchou po výběhu perfektní start do nového dne!
Díky tomu, že jsem nezorganizovanej mess a zapomněla jsem si ve čtvrtek u Verči doma v Praze Airpody jsem taky poprvý po dlouuuhýýýý době běžela bez sluchátek a řeknu vám, tohle musím vážně dělat častěji. Těch několik minut stačilo, abych si nádherně srovnala myšlenky a byla to taková moje malá meditační chvilka.
Zpocený, hnusný, ale šťastný. <3 😀
Po běhu, ledový sprše a chvilce zlidšťování následoval brunch v již zmíněných 4Pokojích.
Nadláblý na celej den dopředu jsme se vydaly na menší procházku k naší další #bucketlist pobočce – zmrzlinárně Ještě jednu. Protože na dezert je vždycky místo.
Já jsem sice byla odhodlaná odolat a jet celý Brno #dairyfree stravu,  jak mi to poradil doktor, ale poprvý jsem neodolala už při brunchi, kdy jsme s Veru pošérovaly lívance s tvarohem a po druhý na zmrzlině, kdy jsem nedokázala odolat mý milovaný Baileys nebo kešu příchuti.
Oboje bylo na jedničku, ale moje zažívání mi to pak vrátilo i s úrokama. 😀

Totálně vyřízený sluníčkem a množstvím jídla, jsme se uchýlily zpět do našeho Airbnb, abychom se nachvilku natáhly, znovu se vysprchovaly a hlavně – natočily dva B O Ž Í podcasty, na který se můžete už brzy těšit!
Navečer jsme se pak znovu hodily do gala a vydaly se na véču / další drinky. 
Protože Verča nikdy nezkusila Poke Bowls, musela jsem jí hnedka na jednu vzít!
Nebylo pro mě překvapením, že si je taky nejvíc zamilovala a že si na ně už při zpáteční cestě domů vlakem na pinterestu hledala recepty. :DD <3
Naším barem of the night se nejdřív stal Bar který neexistuje a po něm náš už oblíbený, Super Panda Cirkus.
Neděli ráno jsme, lehce společensky znavené, odstartovaly vajíčky a kávou v KAFEC, obě udělaly nějakou práci, sedly na vlak a jely domu.
Řeknu vám, cestování vlakem a autobusem v tomhle počasí je opravdu za trest a já, momentálně pořád ještě na cestě k nám na jih, se jenom modlim, abych už byla konečně doma. 😀
Děkuju ti Veru za to, že si mě vzala do Brna, za tenhle báječnej prodlouženej víkend a vůbec za to, že tě mám! <3
A co vy, mám tady nějaký brňáky?:D Byl z vás někdy někdo v Brně? Co jste si tu zamilovali nejvíc?:)
S láskou, V.

No Responses

 1. Jane Hepburn. napsal:

  výborný článok! padol mi vhod, pretože sa najbližšie chystám do Brna a netušila som, kam sa vybrať na jedlo či kávičkovanie. doteraz som bola v Brne len raz na školskom výlete, takže sa teším, že ho preskúmam 🙂

 2. Après-chic napsal:

  Děkuju Sandro!💕

 3. Après-chic napsal:

  To mám radost Jane, moc ti děkuju za komentář! Určitě ještě vyjde jeden článek pouze o jídle, tak snad to stihnu než odjedeš:)))

 4. Zase bych moc ráda napsala, že ty fotky jsou krásný a peckově upravený, ale už bych byla asi fakt trapná, jak se furt opakuju.. Třeba ta s Verčou, která je podle popisku "hnusná", mi přijde jako jedna z nehezčích, protože mě nejen namotivovala, ale vy obě tam jste jak sluníčka na hnoji (pardon) a mně to přijde strašně rozkošný!
  Když už jsme u Verči – sleduju ji všude, kde to jen jde. Je to skvělá vypravěčka. 😀 Moc se mi líbí, jak je upřímná, všechno řekne na plnou hubu a ještě mě vždycky rozesměje. 😀 Na vaše společné podcasty se hrozně těším! Dám si je zítra ráno do sluchátek při ranním výběhu. <3
  S cestováním jsem na tom asi dost podobně, jako ty. Byla jsem všude možně po Evropě, v Asii, ale v Brně asi ne. 😀 Jsem ze Středních čech, takže často pobývám třeba v Praze, ale takový Brno je pro mě hrozně daleko. Takže jen čekám, kdy zvednu zadek, nechám výmluvy v šuplíku, nasednu na vlak a pojedu!
  Dost jsi mě na výletění navnadila, všechno to vypadá moc hezky, tak snad se tam také brzy podívám. <3

  Tereza's journal

 5. Unknown napsal:

  Ahoj Val, v Brně jsem prakticky denně, jelikož tam chodím do školy a bydlím kousek od něj 🙂 Fotky se mi moc líbí … Pokud příště zamíříte zase do Brna, doporučuji navštívit brněnské planetárium, protože ten výhled stojí opravdu za to 🙂 Občas si tam chodím jen tak sednout, utřídit si myšlenky a hlavně si užívám ten výhled (na stěnách visí fotografie Brna s popisky míst, které můžeš vidět)…
  Měj se hezky, Klára

 6. Unknown napsal:

  Ahojky Val, já jen chtěla říct, že z Brna určitě fanoušky máš. Jojo jsem jedna z nich. Jsem ráda, že se ti u nás líbilo. Brno je krásné město…
  S Verčou jste navštívili podniky, které sama ani neznám. Určitě budu muset zajít.
  Jinak vlog i článek je jako vždy úžasný. Mám tě ráda.
  Měj se krásně, Kačka

 7. Après-chic napsal:

  Haha, vůbec nejsi trapná. To se vždycky hrozně hezky čte, moc ti děkuju! <3 🙂 Verča je vážně skvělá! A do Brna sto pro musíš, po Praze je to moje top český (moravský teda…:DD) město!!

 8. Après-chic napsal:

  Drahá Kláro, děkuju ti za tip! V Brně jsem tutově nebyla naposledy, takže planetárium příště navštívím. <3

 9. Après-chic napsal:

  Kačí, moc ti děkuju za komentář!:) To mám radost, že se článek i video líbí. Podniky určitě musíš vyzkoušet, vážně stojí za to! Ještě jednou ti děkuju <3

 10. Jéé, supr článek, bydlím kousek od Brna, takže některý místa znám a jinejma se zase můžu inspirovat :)))
  Sarushef blog

Napsat komentář

Connect with:Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..