When you just need a weekend off

The Aprés-chic

When you just need a weekend off

Too much needed. 

Je neděle ráno a já sedím u mojí kamarádky Natálky K. na gauči, snídám domácí chleba se sýrem, venku konečně zase svítí sluníčko a my se smějem, povídáme si a plánujeme společný vejlety.
 Přestože mám už trochu husinu na zátylku při představě množství práce do školy, který na mě dneska odpoledne čeká a z toho dvou denního spánkového deficitu mě už pořádně pálej oči, cítím se teď hrozně šťastná a plná energie.
To asi protože mám za sebou víkend plný neřešení žádných školních ani blogových povinností, neřešení jídla ani cvičení – víkend, kdy mě zajímalo jenom to, jestli jsem byla spokojená – tady a teď.

 4 kg zmrzliny u holčičího filmu a stupidních YouTube videí, 1738641 výbuchů smíchu a poučování mé mladší sestřičky o četných nástrahách puberty (prej chce být navždy malá, nedivím se jí:D), příjem sacharidů vyšší než Sněžka, 1 flaška Moëta a x hodinovej deep talk na téma život, vztahy a vysoká škola.
Tohle je byl můj víkend v jednom dlouhém souvětí a několika číslech. 
Jsem strašně ráda, že jsem si něco podobnýho zase po dlouhý době bez výčitek dopřála. 
Myslim si, že víte, že odpočívání bez pocitu viny pro mě vždycky byl, je a asi i bude docela oříšek
 – ale zlepšuju se!:D 
Moje FOMO spjatý s podobným „weekendem off“ se pomalu, ale jistě zmenšuje a já jsem teď schopná vyválet důlek do gauče při sledování Súsedkých prípadů a nemít pak pocit viny roven tomu, jako bych právě zavraždila člověka.
 Chtít po sobě být neustále 100% produktivní a být 24/7 jen tou go and get it girl neni v pohodě, pokud se dostanete do momentu, kdy vás to vyloženě fyzicky vyčerpává a dělá vás to nešťastný. Mně osobně zařazování podobně „neproduktivních“ víkendů hrozně pomáhá s tím, zůstat odhodlaná a motivovaná a nepodléhat každej druhej měsíc burnoutu, protože mě prostě můj život už nebaví.
Někdy je vážně nutný zahodit veškerý předsudky, nakoupit Ben&Jerrys a zabít pár mozkových buněk u sledování slovenských reality show.

What am I wearing:
Shirt: Replay
Jeans: Zara
Shoes: Zara
Bag: Rebecca Minkoff
Máte taky někdy problém s tím, prostě jen vypnout a nemít výčitky, když neustále jenom nepracujete a „neposouváte se dál“? Nebo to vůbec neřešíte? 🙂
S láskou, V

No Responses

  1. Já mám zase opačný problém. Já naopak zase moc ráda nic nedělám. 😀 A musím se přemáhat, ať jsem více produktivní. To jsem celá já, nerada se za nečím honím. Někdy je to plus, někdy mínus..

  2. Après-chic napsal:

    Já to vidím určitě jako plus! S tímhle se podle mě dá vždycky něco dělat. Vždycky se můžeš nějak pořádně namotivovat, naučit se zdravý produktivní návyky apod., ale když neumíš odpočívat…to se učí těžko! 🙁 😀

  3. Tá kombinácia riflovej sa mi veľmi páči! 🙂 skvelo si to zladila 🙂 a tiež som typ človeka, ktorý ked chvílu oddychuje, začne mať výčitky svedomia. Je to fakt nanič niekedy 😀 asi nepoznám umenie oddychu 😀

    ORLLING

Napsat komentář

Connect with:Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..