Vánoce s vůní Glühwein | Photo Diary

The Aprés-chic

Vánoce s vůní Glühwein | Photo Diary

Glühwein, Bratwurst mit Sauerkraut oder Bauernkrapfen?

JA BITTE.

Tak jo, tady moje znalosti německého jazyka končí. Ale to vůbec nevadí! K tomu abyste si pořádně užili vánoční trhy tady v Rakousku toho totiž o moc víc ani nepotřebujete. 
K týhle zemi mám spoustu výhrad. Jedno se jim ale musí nechat – vánoční atmosféru teda udělat umí!
Jestli mě aspoň chvilku sledujete, nejspíš víte, že fakt strašně moc miluju Vánoce – a jídlo. 
Adventní trhy jsou u nás v rodině neodmyslitelnou vánoční tradicí a každý rok s našima na nějaké jezdíme.  Byli jsme v Drážďanech, několikrát ve Vídni, každý první adventní víkend jezdíme do Bad Leonfeldenu a já aspoň jednou týdně chodím na ty naše, v Linzi, který mám doslova 5 min od bytu. (To si sice moc užívám já, bankovní účet a moje čím dál tím těsnější džíny jsou ale jinýho názoru…) 
Dneska bych vám chtěla ukázat asi tak trilion fotek právě z mých letošních svařáčkových výletů – kterých doufám, ještě aspoň pár bude! 

Christkindlmarkt Wien // Rathausplatz

Přestože miluju svoje Buddha bowls s fazolema, tofu a hummusem – je něco lepšího než pořádně mastná klobása (pls nehledejte v tom nic jinýho:)) se zelím a kusem bílýho pečiva? 
Ich glaube nicht.

Vídeň je prostě největší láska.
Každá další návštěva mě nutí víc a víc přemýšlet nad tím, jestli přeci jenom v Rakousku nezůstat a jenom nezakotvit trochu jinde… 
Jestli vám můžu něco opravdu doporučit tak je to bruslení na místním kluzišti. Pokud vychytáte den a čas jako my (pondělí dopo/brzy odpoledne), není na ledu tak narváno a ten zážitek za těch (ani ne, je v tom několik záloh..) 15 euro na osobu i s bruslema opravdu stojí!
Koledy, výhledy, sníh a vůně svařáku ve vzduchu a člověk si hned připadá jak v pohádce.

Christkindlmarkt Linz // Hauptplatz 


Adventní trhy tady v Linzi jsou opravdu nádherný obzvlášť večer – každej stánek má totiž střechu oběšenou asi tak milionem světýlek, takže jakmile zapadne sluníčko, začne každá stříška svítit a náměstí se nám promění v naprosto kouzelný, vánoční místo. 

Kam jezdíte na adventní trhy nejradši vy? A schválně – jaký jídlo si tam nejradši dáváte?
Taky by mě moc zajímalo – jak vás baví podobně přefotkovaný články? Fotím si doslova každou vteřinu mýho života, ale na instagram to dávat všechno úplně nejde – mám podobný photo diary články dělat častěji?
Krásný Vánoce brouci.
S láskou, V.

No Responses

  1. Sandra Slusna napsal:

    Viden je nejvetsi laska. <3

Napsat komentář

Connect with:



Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..