Letos (p)o Vánocích

The Aprés-chic

Letos (p)o Vánocích

Včera jsem na instagramu narazila na příspěvek od jedný mý oblíbený stránky plný sarkastických citátů, vtipů a hlášek , ve kterém stálo:
 „Je to období mezi Vánoci a Novým rokem. Nikdo neví, jaký je den. Čas vlastně neexistuje. Můžeme začít pít v 10 dopoledne? Proč ne. Existence je jen jeden velký zmatek.“ 

Musela jsem se začít nahlas smát, protože jsem dlouho nenarazila na žádný podobný „meme“, co by lépe vystihoval moje momentální pocity. 
Kdo jsem? Co jsem? Jak se cítím? Mám hlad? Ne? Ano? Co vlastně od života chci? Chci já vůbec něco?
Myslím si, že kdybych si teď začala psát deník, kterej by za několik desítek let objevili moji potomci, stoprocentně by ho mohli vydat jako nějakej existenciální masterpiece, kterej by předčil i Čekání na Godota nebo Cizince.
Kam se na moje momentální existencionalistický myšlenky hrabe takovej Albert Camus.
Co je to vůbec život?

No. Takže takhle nějak se teď po Vánocích mám. 
Vůbec se necítím odpočatě. Naopak, jsem restless jako nikdy předtím. Absolutně se necítím ve svý kůži a kdybych mohla tak z ní vyskočím a uteču někam do pryč, hledat si jinou. Jakože vážně, můžete mi někdo vysvětlit – jak se v dněšní době, na přelomu roku 2018 vůbec SKUTEČNĚ odpočívá? 
Já už to totiž asi neumím. Mám pocit, že pokud si chci skutečně odpočinout, budu si nejspíš muset nechat píchnout eutanázii a odebrat se do rakve k věčnýmu spánku. 
Jak mi jinak vysvětlíte fakt, že mi moje nový supercool fitness hodinky ukazujou, že spím denně pomalu 10 hodin, mám „lepší spánek než 85% uživatelů“ a přesto se každý ráno probouzím jako zombík, vyšťavená a lačná po krvi, nebo aspoň dobrym espressu, čímkoliv, co mi dodá energii na to se třeba odvalit do koupelny a vyčistit si zuby. 
Když pominu i mojí neschopnost se normálně vyspat, další věc, ve který jsem vážně příšerná je schopnost psychickýho odpočinku. Jakože to se dělá jak prosím pěkně?
Je vůbec dneska možný vypnout a nemyslet na to,co: musím, měla bych, bylo by dobrý, abych udělala a nebo v případě instagramu, cejtit se hrozně protože Pepa nebo Pepina od vedle už byli na crossfitu a józe, vyvenčit buldočky a ještě si zašli na brunch? 

Tohle jsou moje myšlenky v průběhu téhle povánoční, týdenní existenciální krize, kdy je čas pouhou iluzí a na ničem vlastně nezáleží. 
Článek úplně bez pointy, ale měla jsem náladu psát. Zažíváte taky po Vánocích a před Novým rokem podobnou existencionální krizi, kdy vůbec nevíte kdo a čí jste? 😀
S láskou, V.


No Responses

 1. Julie napsal:

  Ano ano ano… Mám to úplně stejně nevím pomalu ani čí jsem a ig mě spíš demotivuje…ale držme se zas bude líp ��

 2. Vellyn napsal:

  Milá Vali,
  neboj se, protože já se cítím naprosto stejně. Akorát to není jenom tenhle čas. Ale snažím se na to přijít, i když je to těžké. A s tím odpočíváním-máš pravdu. Dokážu spát šíleně dlouho, ale necítím se, že bych si odpočinula. A zdá se mi, že je to ještě horší, než přeš školu. Je to tak složité. Mé myšlenky se stáčejí na to, co bude, co nechci, aby se stalo, místo toho, abych na to nemyslela a prostě si užívala ten čas a pohodu, než to všechno skončí. V téhle době je těžké odpočívat, všechno je strašně uspěchané, ale právě proto se snažím o to, aby to stálo za to, i když to prostě někdy nejde. Ale i tak. Všechno nejkrásnější do té 2019 Vali:)
  A jestli se mohu zeptat, jaký byl pro tebe rok 2018, a jak se těšíš na 2019? Upřímně, dost se bojím a nechci, aby to přišlo, jenže co nadělám…. Měj se krásně Vali:)

 3. Palkovatynka napsal:

  Ahoj Valí, rozhodně nejsi sama. Já mám teď snad jestě vetsi krizi, asi i nejvetsi ve svém životě. Nevím jak pokračovat, co dál, kam na školu a co vlastně dělat. Nově jsem se konečně odhodlala k tomu založit si blog ale vůbec nevím zda je možné dosáhnout nějakého úspěchu a zda k tomu mám tu motivaci. Určitě nejsi sama co řeší nějaké problémy, a věř že jsou to jen maličkosti a vše snad bude brzy zase dobré!!
  http://www.blondeed.com

 4. Sandra Slusna napsal:

  Bohuzel se citim uplne stejne, taky pomoc prosiiiiiim???? Diky. <3

 5. Après-chic napsal:

  Viď! Já teď celkově instagram nějak psychicky nedávám. Nic mě tam nebaví a vždycky se cejtím jen hůř, když se dlouho dívám na "životy ostatních". :I No, snad se to změní, instagram mám fakt ráda! Určitě bude. 🙂 Hodně štěstí do Novýho roku ❤️

 6. Après-chic napsal:

  To je tak krásný komentář, moc ti za něj děkuju❤️ Mám tohle období už nějaký ten měsíc a upřímně doufám, že se to změní. Ale ze zkušenosti už vím, že dokud se nezměním já, nezmění se ani nic jiného…vim, že tohle je easier said than done a já sama s tím neustále bojuju, každopádně chce to prostě se zvednout, psychicky i fyzicky a jít něco dělat. Najít si nějakej "důvod pro co žít" – to zní hrozně dramaticky, ale ty víš co tím myslím. Tak nějak cejtím, že 2019 bude úplně zlomovej pro většinu z nás – a snad v dobrým. Už jen protože začíná takhle zvláštně, unaveně až skoro smutně. 2018 byl strašně zvláštní rok… Nebýt těch posledních 3. měsíců, byl by asi nejlepší vůbec:D Ale o tom ještě bude článek!:) Na 2019 se těším hrozně moc, už jen protože dokončím střední, stěhuju se zase do nového města, na chvilku nebudu student. Tolik šílenejch změn! 😀 🙂 Neboj se, bude to skvělej rok. I pro tebe. Přeju ti jenom to nejlepší💕

 7. Après-chic napsal:

  Ahojky Týnko!💋 Věř mi, že vím jak se asi cejtíš – v květnu končím školu a stěhuju se pryč a ani ještě nevím, kde pak budu bydlet a co budu dělat. 😀 Každopádně věřím, že to přijde. Odpovědi na to, co nevíme i nějaká zpětná vazba k tvému blogu. 🙂 Mě to trvalo skoro 11 měsíců než jsem vůbec dostala nějakej ten komentář – a ani teď jich nemám desítky. Věř, dělej to tak aby TĚ TO BAVILO, buď vděčná za každej like a dej tomu čas. Jednoho dne to přijde. Věřím ti.😘

 8. Úplně se v článku vidím. 10 hodin spánku,hodiny ve vaně a brouzdání po článcích " jak si dát život dohromady". Co je nejhorší? Že jsem stejně vyčerpaná.

 9. Gabi napsal:

  Věř mi, že v tomto nejsi sama.. spoustu lidí má takové pocity. Třeba já teď procházela krizí, zda si založit vlastní blog, či ne.. hodně si mě inspirovala ty, ale já furt nebyla rozhodlá.. nakonec vyhrála má stránka co po tom usilovně toužila a já ho opravdu zaližila!
  Přeji ti hodně štěstí do nového roku a také ať se cítíš co nejlépe!
  https://lavieenmode.webnode.cz

 10. Vellyn napsal:

  Jé, děkuji ti moc za odpověď. Ano, přesně tak, člověk si to nejen musí určit co chce, ale taky se musí zvednout a začít proto něco konečně dělat. Nesmíme se nechat ovlivňovat, jinak tu danou situaci nikdy nezměníme, i když je to mnohdy těžší, než si můžeme myslet.
  Týjo, tak to věřím, že tenhle rok bude pro tebe plno změn. Tak já ti přeji mnoho úspěchu, držím palce a budu na tebe myslet. A moc děkuji za poslední větu. Jsi skvělá:) Tobě samozřejmě taky přeji jen to nejlepší, co to jde:)

 11. Après-chic napsal:

  Bude líp, uvidíš! Držím palce.❤️

 12. Après-chic napsal:

  To je úžasný! Jsem moc ráda, že ses přestala bát a jdeš si za svými sny. 🙂 Jen tak dál! nejvíc ti držím palce💜

Napsat komentář

Connect with:Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..